رفع مشکل عدم لود تصاویر

رفع مشکل عدم لود تصاویر در وردپرس

رفع مشکل عدم لود تصاویر

در بعضی مواقع مشکل عدم لود تصاویر در سایت‌های وردپرسی گاهی برای بعضی از مدیران وب سایت پیش آمده است. در این حالت زمانی که ما خروجی سایت رو مشاهده میکنیم، تصاویر بصورت کامل لود نشدند. خب در مرحله اول میریم که بررسی کنیم آیا تصویر بدرستی در جای مناسب خودش، لود شده یا خیر؟ … بعد از بررسی هم میبینیم که تصویر بدرستی لود شده اما در خروجی نمایش داده نمیشه. در این مقاله با هم به نحوه رفع این مشکل میپردازیم. با ما همراه باشید.

 

لود نشدن تصاویر چند دلیل میتونه داشته باشه. در لیست زیر یکسری از این دلیل‌ها رو براتون لیست کردیم :

  • مشکل اتصال در اینترنت و افت سرعت شدید

  • کش شدن فایل‌های جاوا اسکریپت در وردپرس

  • بوجود آمدن مشکلاتی در فایل‌های اصلی خود وردپرس

  • تغییر یافتن سطح دسترسی پوشه آپلود در وردپرس

  • خطای کد نویسی شده در سایت توسط افزونه

  • نصب افزونه جت پک و فعالسازی قابلیت فوتون در آن

 

بعد از اینکه وردپرس به نسخه 5.5 آپدیت شد بکسری امکانات هم بهش اضافه شد. این امکانات به رشد هر چه بهتر سایت شما کمک بسیار زیادی می‌کنه.

از جمله این امکانات اضافه شده عبارتند از:
1- اضافه شدن آپدیت خودکار افزونه ها جهت بهبود امنیت بهتر سایت
2- اضافه شدن نقشه سایت یا Site Map
3- اضافه شدن بارگذاری تنبل یا Lazy Loading

امکان Lazy Loading باعث میشه سرعت لود صفحات سایت بالا بره و از طرفی تعداد ریکوئست های ارسالی به سرور هم خیلی کم میشه. این امکان در ورژن‌های قبلی وردپرس نبوده و برای اینکار باید با استقاده از افزونه هایی مانند راکت، امکان Lazy Loading رو فعال میکردیم.

از طرفی خود قالب آوادا هم این امکان رو داره و ما میتونیم ازش استقاده کنیم. خب باید بدانید که اگر بیش از یک سیستم بارگذاری تنبل در سایت فعال باشه باعث ایجاد اختلال در سایت می‌شود. و عکس های سایت به درستی نمایش داده نمیشوند. خب حالا برای رفع مشکل عدم لود تصاویر چه کاری رو باید انجام داد؟

 

برای رفع مشکل عدم لود تصاویر با ما همراه باشید…!

  • بهتره که در افزونه راکت یا هر افزونه دیگه بهینه سازی، بخش مربوط به بارگذاری تنبل رو غیرفعال کنید.

  • همچنین در قالب هم شما میتونید بارگذاری تنبل رو غیرفعال کنید.

  • یا اینکه میتونین با استفاده از کد نویسی یا افزونه Disable Lazy Loading، بارگذاری تنیل رو در وردپرس غیر فعال کنید.

 

1- غیرفعالسازی بارگذاری تنبل در افزونه WP Rocket برای رفع مشکل عدم لود تصاویر

اگر از افزونه wp-rocket استفاده می‌کنید بهتره قابلیت باگذرای تنبل را در این افزونه غیر فعال کنید تا یک پله به رفع مشکل عدم لود تصاویر نزدیکتر بشویم. در منوی سمت راست وردپرس وارد تنظیمات > WP Rocket بشید.

از تب های سمت راست افزونه وارد تب رسانه های بشید. در این صفحه گزینه فعالسازی بارگذاری تنبل تصاویر رو غیر فعال کرده و ذخیره کنید. حتما این نکته رو در نظر داشته باشید که فقط یک سیستم بارگذاری تنبل باید بر روی سایت فعال باشد. از هر افزونه مشابه دیگری استفاده میکنید حتما بارگذاری تنبل آن افزونه را غیرفعال کنید.

رفع مشکل عدم لود تصاویر

 

2- غیرفعالسازی بارگذاری تنبل در قالب آوادا برای رفع مشکل عدم لود تصاویر

خب حالا در قالب آوادا چطور میتونیم بارگذاری تنبل رو غیرفعال کنیم؟

برای اینکار ابتدا وارد تنظیمات قالب > کارایی بشید. در این بخش، بارگذاری تنبل عکس ها Lazy Loading رو پیدا کرده و غیرفعال کنید. با غیر فعال سازی این بخش دیگه Lazy Loading وردپرس 5.5 کار خودشو به خوبی انجام می‌دهد و کار دیگه‌ای برای رفع مشکل عدم لود تصاویر لازم نیس انجام بدید. و همچنین میتونید انتخاب کنید که بارگذاری تنبل قالب فعال باشد یا بارگذاری تبنل خوده وردپرس.

رفع مشکل عدم لود تصاویر

 

3- غیرفعالسازی بارگذاری تنبل در وردپرس برای رفع مشکل عدم لود تصاویر

برای اینکه بتونیم در وردپرس بدون استفاده از قالب آوادا بارگذاری تنبل رو غیرفعال کنیم میتونیم از افزونه زیر استفاده کنیم این افزونه بصورت خودکار قابلیت Lazy Loading رو در وردپرس غیرفعال می‌کنه و نیاز به تنظیمات خاصی نداره.

نصب افزونه Disable Lazy Loading

رفع مشکل عدم لود تصاویر

در تصویر بالا هماهنگی کامل این افزونه رو با ورژن 5.5 وردپرس میتونیم ببینیم. نکته بعدی راجب این افزونه این هستش که به تازگی منتشر شده است.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

guest
0 ارسال دیدگاه ارزشمند شما
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها