نظرات در وردپرس

فعالسازی دیدگاه‌های وردپرس برای نوشته، برگه و محصولات

نظرات در وردپرس

بخش نظرات یکی از مهم ترین بخش از هر سایت است. صاحبان وبسایت‌ها باید توجه خاصی به بخش نظرات در وب سایت خود داشته باشند. مشخص کردن فیلدهایی که در زمان ثبت یک نظر کاربر باید وارد نماید و از جمله زیبایی آن باید مورد توجه قرار گیرد. همچنین شما میتوانید زمانی که کاربر در وب سایت ثبت نام نکرده است، فیلدهایی را اضافه کنید مانند: نام و نام خانوادگی و… تا اطلاعاتی که نیاز دارید رو از کاربر دریافت کنید. و از طرفی به راحتی میتونین جدا از طریق پنل مدیریتی وردپرس، از طریق ایمیل مدیریت وردپرس نیز دیدگاه ها رو دریافت کرده و حتی به آنها پاسخ دهید.در قالب فروشگاهی وردپرس پروشاپ پلاس ما با استفاده از افزونه معرفی شده در پایین هم پست، بخش دیدگاه‌ها رو به خوبی طراحی کردیم و شما هم می‌توانید از این افزونه استفاده کنید.

همچنین جدا از ایجاد زیبایی، باید بتوان از طریق دیدگاه ها با کاربران تعامل داشت. و بتوان به مشکلات و سوالات کاربران پاسخ درستی داد. از طرف دیگر هم زمانی که تعامل بین کاربران در دیدگاه‌ها افزایش پیدا می‌کند. وب سایت شما پویاتر شده و در موتور جستجوی گوگل نیز رتبه خوبی رو دریافت می‌کنید. پس از این رو نتیجه میگیریم که کیفیت دیدگاه‌ها در سئوی سایت نیز تاثیر بسزایی دارد.

فعالسازی نظرات در نوشته‌ها :

برای فعالسازی نظرات در وردپرس برای بخش نوشته‌ها، ابتدا باید از منوی سمت راست وردپرس وارد مسیر Avada > تنظیمات > بلاگ > نوشته تک بشوید. بخش دیدگاه‌ها را پیدا کرده و فعال کنید.

نظرات در وردپرس

 

فعالسازی نظرات در برگه‌ها :

برای فعالسازی نظرات در وردپرس برای برگه‌ها، از منوی سمت راست وردپرس مسیر Avada > تنظیمات > تنظیمات اضافی > تنظیمات متفرقه را وارد شوید. بخش دیدگاه‌ها در برگه‌ها را پیدا کرده و فعال کنید.

نظرات در وردپرس

 

خب حالا در قدم بعد نیاز هستش که به نوشته/برگه مورد نظر که نیاز دارید در آن دیدگاه‌ها فعال باشد. طبق لیست زیر عمل کنید:

1- از بالای صفحه سمت چپ، تنظیمات صفحه رو کلیک کنید. و مطمعن شوید که گزینه گفت‌و‌گو فعال باشد. با فعال بودن این بخش پنل گفت‌وگو به صفحه ویرایش این نوشته اضافه می‌شود.
2- حال در صفحه ویرایش اطلاعات نوشته پنل گفت‌وگو رو پیدا کرده و گزینه پذیرفتن دیدگاه رو طبق تصویر زیر فعال کنید.

 

نظرات در وردپرس

 

سوال : اگه بخوایم نظرات در وردپرس برای همیشه در نوشته های جدید پیشفرض فعال باشه چکار باید کرد؟

پاسخ : برای اینکه دیدگاه برای نوشته های جدید بصورت پیشفرض فعال باشد در مرحله اول باید وارد مسیر تنظیمات > گفت‌وگو بشید. سپس از بخش تنظیمات پیشفرض نوشته گزینه اجازه به دیگران برای ثبت دیدگاه‌ها روی نوشته های تازه  رو فعال کنید.

با انجام اینکار دیگه ثبت دیدگاه برای نوشته بصورت پیشفرض فعال می‌شود و نیازی نیست که هر بار از طریق ویرایش نوشته‌ها، فعالش کرد.

 

نظرات در وردپرس

 

فعالسازی نظرات در وردپرس برای محصولات

برای فعالسازی نظرات در وردپرس برای محصولات، از منوی سمت راست وردپرس وارد منوی ووکامرس > پیکربندی > تب محصولات بشوید. سپس گزینه فعالسازی نقد محصول را فعال کرده و در نهایت تغییرات را ذخیره کنید.

 

نظرات در وردپرس

 

حالا با انجام موارد بالا چطور میتوان نظرات در وردپرس رو مدیریت کرد؟

برای مدیریت دیدگاه های هر سه بخش ( نوشته ها، برگه ها و محصولات ) در منو سمت راست وردپرس وارد بخش دیدگاه‌ها شوید. از این بخش شما میتوانید به راحتی دیدگاه‌های ثبت شده را مدیریت کنید. همچنین شما در قالب فروشگاهی وردپرس موجود در سایت هم میتونین به راحتی دیدگاه‌ها رو طبق این آموزش مدیریت کنید.

 

 

همچنین شما میتوانید با استفاده از افزونه wpdiscuz استایل بخش نظرات رو تغییر بدید.

نظرات در وردپرس

 

یک نمونه از استایل پیاده شده در فرم ثبت نظرات قالب پروشاپ پلاس

نظرات در وردپرس

مشاهده / دانلود افزونه

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

guest
0 ارسال دیدگاه ارزشمند شما
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها