جلوگیری از ایندکس شدن سایت

جلوگیری از ایندکس شدن سایت توسط گوگل

جلوگیری از ایندکس شدن سایت توسط گوگل

در ابتدای راه اندازی سایت از آنجایی که سایت هنوز مطالبی برای عرضه به کاربران خود ندارید، یا به هر دلایلی نیاز به نمایش سایت خود در موتورهای جستجوی گوگل ندارید، میتوانید تنیظماتی را در وردپرس خود اعمال کنید تا دسترسی گوگل رو به سایت خود ببندید، در وردپرس میتوانیم به راحت ترین روش دسترسی گوگل رو ببندیم.

با انجام اینکار دیگر ربات های گوگل محتوای سایت شما رو ایندکس نمی‌کنند، و در نتیجه جستجوی گوگل نمایش داده نمی‌شود. بعد از اینکه کار با سایت تمام شد، می‌توانیم تنظیمات مربوط به ایندکس گوگل رو برداریم تا سایت توسط گوگل ایندکس شود. با ما همراه باشید تا در ادامه با جلوگیری از ایندکس شدن سایت توسط گوگل بیشتر آشنا بشیم.

 

دلیل‌های جلوگیری از ایندکس سایت توسط گوگل

در حال حاظر اکثر وبمسترهای دنیا برای اینکه سایت شون در یک رتبه خوبی از جستجوی گوگل قرار بگیرد. نیاز دارن که یکسری محتوای عالی، کلمات کلیدی پر کاربرد رو استفاده کنند تا سایت شون رتبه خوبی رو بگیره. برای اینکه بتونن از پایه سایت شون رو خیلی قوی و خوب استارت بزنن نیاز هستش که دسترسی گوگل رو ببندن تا بتونن با خیال راحت صفحات، مقالات و محصولات سایت رو وارد کنند.

دلیل‌هایی که باعث میشه که یک وبمستر از ایندکس شدن سایت جلوگیری کنه در زیر لیست کردیم :

  • هنوز طراحی سایت خود را تکمیل نکردید :  به خاطر اینکه در زمان طراحی سایت، این امکان وجود دارد که بعضی از بخش‌های سایت هنوز تکمیل نشده باشند. و یا حتی محصولات، مقالات و… بصورت کامل قرار داده نشده باشند. پس بهتر است که بعد از اینکه سایت شما بصورت کامل به همراه محتوای اولیه که شامل: مقالات، محصولات، نمونه‌کارها و… هستند تکمیل شد. زمان آن میرسد که دسترسی گوگل رو به سایت جهت ایندکس باز کنید.

  • وب سایت را به حالت آزمایشی راه اندازی کرده باشید :  در این نوع وب سایت ها که وبمسترها در کنار سایت اصلی‌شان راه اندازی می‌کنند. هدف این است که کارها و پروژه‌های اصلی که روی سایت اصلی میخواهند پیاده سازی کنند را در این نوع وب سایت‌ها تست و بررسی می‌کنند و در نهایت روی سایت اصلی خود پیاده سازی می‌‍کنند. در این نوع وب سایت‌ها نیازی به ایندکس شدن توسط گوگل نیست.

 

سوال : اگر ما بخواهیم بدون بستن دسترسی گوگل به سایت شروع به ویرایش یا ساخت محتوای جدید بشیم، برای وب سایت مشکلی پیش میاد یا نه؟
پاسخ : اگر بخواهید که بدون جلوگیری از ایندکس گوگل به ویرایش سایت خود بپردازید، ممکن است که در زمان ویرایش یک محتوا یا یک صفحه، کاربری وارد سایت شما شود و باعث سردرگمی کاربر شود، و از این طریق کاربر با ناراحتی و نارضایتی از سایت خارج می‌شود، در اینطور مواقع بشدت توصیه می‌شود که دسترسی گوگل را ببندید و یک صفحه مربوط به تعمیر و نگهداری در سایت ایجاد کنید و به نمایش بگذارید ( پلاگین های بسیاری اینکار را انجام میدهند ).

 

روش‌های جلوگیری از ایندکس شدن سایت توسط گوگل

برای اینکه بتوانیم جلوگیری از ایندکس شدن سایت توسط گوگل رو غیرفعال کنیم، در ابتدا باید وارد مسیر تنظیمات > خواندن بشید، سپس در بخش نمایش به موتورهای جستجو گزینه از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت رو بررسی نکنند رو فعال کنید.

با انجام اینکار دسترسی ربات‌های گوگل به سایت بسته می‌شود و ما میتوانیم به راحتی بدون ایندکس شدن سایت به ویرایش محتوا، پاک کردن صفحات اضافی و… مشغول شویم تا بعد از انجام تغییرات مورد نیاز مجدد دسترسی سایت را برای گوگل باز کنیم که محتوای ما رو ایندکس کند، اینکار در وردپرس انجام می‌شود و نیاز به تغییرات دیگری در قالب آوادا نیست.

جلوگیری از ایندکس شدن وردپرس
در هر زمانی که کارهای سایت به اتمام رسید و محتوای مناسب برای کاربر آماده شد، حالا نوبت به این می‌رسد، که دسترسی گوگل رو به سایت باز کنیم، برای اینکار کافیه که مجدد مسیر تنظیمات > خواندن رو بریم و تیک گزینه از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند را برداریم و در نهایت تنظیمات رو ذخیره کنیم.

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

guest
0 ارسال دیدگاه ارزشمند شما
Inline Feedbacks
نمایش تمام دیدگاه‌ها